Relacja z III Forum Dyrektorów OSiR w Ostródzie

W dniach 6-8 października br. odbyła się kolejna edycja Forum Dyrektorów OSiR. Podobnie jak w ubiegłym roku, uczestników gościł Hotel Willa Port w Ostródzie. W ciągu 3 dni, 10 prelegentów, dla niemal setki menedżerów ośrodków sportu przedstawiało praktyczne rozwiązania usprawniające zarządzanie obiektami sportowymi w Polsce. Ponad 11 godzin wykładów i debat oraz niezliczone godziny spędzone na kuluarowych dyskusjach i wymianie poglądów potwierdzają konieczność stworzenia stałej platformy wymiany doświadczeń w myśl idei „Zarządzanie w praktyce, praktyka w zarządzaniu”.

Istotnym elementem programu była debata o rozwoju infrastruktury sportowej w Polsce „Ośrodki sportu – wyzwania i oczekiwania na jutro”, w której głównymi prelegentami byli: P. Remigiusz Ludwig, Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki, P. Zdzisław Hołysz, Prezes Zarządu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie oraz P. Kamil Kukułka, założyciel i Główny Konsultant w Sport Innovation, firmie konsultingowej wyspecjalizowanej w komercjalizacji aren sportowych oraz w projektach naming rights (praw do nazwy) i sponsoringowych.

Tak dobrane grono ekspertów a zarazem praktyków było gwarantem rozbudzenia ożywionej dyskusji poprzez poruszanie tematów najbardziej nurtujących obecnych na sali menedżerów.

Poza zajęciami merytorycznymi był także czas na rekreację w formie Mistrzostw Dyrektorów OSiR w Grach Barowych. Trzeba przyznać, że poziom sportowy przerósł najśmielsze oczekiwania. Szczególną uwagę skupiły rozgrywki w piłkarzykach gdzie po emocjonującym finale (8:7) zwycięstwo odniosła drużyna w składzie:

Marcin Zmitrowicz (dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu) i Leszek Wojtyna (kierownik Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu).

W dartach zaś triumfował Pan Grzegorz Płuciennik kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Janikowie. Do zwycięzców trafiły okolicznościowe Puchary, jak i nagrody: piłki adidas BRAZUCA.

Forum zostało bardzo wysoko ocenione przez uczestników za nienaganną organizację, jak i poziom merytoryczny. Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Instytut Rozwoju Infrastruktury Sportowej o czym będziemy Państwa informować.

Patronat honorowy:

minis250

 

Patroni medialni:

bis100 pib100

 

Partnerzy merytoryczny:

werel1000lazarski100 sportinnovation100

 

Sponsor II Mistrzostw Polski Dyrektorów OSiR w Grach Barowych:

kaja100

 

Partner strategiczny:

ttsoft100

 

Partnerzy branżowi:

berndorf100 chemoform100 elbas hefal100 interplastic100 novol100 perfetto100 schomburg100 serapool100 sportpoland100 tamex100 technika100 transcom100 variopool100 wapotec100

 

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.