POOL-TECH 2010 – Buduj i zarządzaj z sukcesem

Czołowi specjaliści z branży, ciekawe wykłady, cenne porady ekspertów i ponad stu uczestników – tak w skrócie można opisać I Krajowe Forum Basenowe Pool-Tech 2010

Warszawa | 15 października 201o r. | I Krajowe Forum Basenowe Pool-Tech 2010
VIII Międzynarodowe Targi Infrastruktury Miejskiej i Drogowej – Infrastruktura 2010

[two_third last=”no”]

Ekonomiczny basen XXI wieku

„Nie sztuką jest wybudować obiekt pływacki, sztuką jest go utrzymać” – to motto, które przyświecało konferencji.

W forum wzięło udział ponad stu uczestników – były to przede wszystkim władze miast i gmin, dyrektorzy OSiR-ów, zarządcy pływalni zarówno tych już istniejących, jak i tych, które dopiero mają powstać.

Prelegenci – cenieni specjaliści z branży – doradzali m.in. jak zwiększyć rentowność obiektów pływackich (nowych i istniejących), jak oszczędzać energię elektryczną w halach basenowych, jakich materiałów używać do budowy basenów i hal basenowych, jak efektywnie wykorzystać niecki basenowe, czy jak ekonomicznie zarządzać pływalnią. Uczestnicy mieli także możliwość wysłuchania – pierwszy raz w Polsce – wykładu na temat „Bezpieczeństwa refinansowania poprzez zarządzanie marketingowe basenem, centrum wodnym i pływalnią” – który przygotowała firma K&P Consulting.

Od finansowania po zarządzanie

Konferencja podzielona była tematycznie na pięć paneli – finansowanie, projektowanie, budowa, eksploatacja i zarządzanie.

Panel 1 – Finansowanie

  • „Basenowy plac budowy – inwestycje współfinansowane ze środków UE bez tajemnic” – Dawid Drobnić, AMT Partner.

Panel 2 – Projektowanie

  • „Zalecenia projektowe do planowanych obiektów pływackich typu wielozadaniowego” – Czesław Sokołowski, Polski Związek Pływacki.

Panel 3 – Budowa

  • „Sposoby zwiększania rentowności obiektów pływackich – nowych i istniejących” – Leszek Kraszewski, B&L.
  • „Projektowanie i wykonawstwo uszczelnień w obiektach basenowych wg norm i wytycznych” – Tomasz Witczak, Warszawa |Sopro Polska.
  • „Ekonomiczne rozwiązania budowy i modernizacji pływalni oraz kąpielisk publicznych” – Władysław Sobiech, Transcom Katowice.

Panel 4 – Eksploatacja

  • „Ruchome dna i powmosty przegradzające – jak efektywniej wykorzystać niecki basenowe” – Anna Kaczmarek, Variopool Polska.
  • „Oszczędność energii elektrycznej i ciepła w halach basenowych” – Kamil Więcek, Menerga Polska.

Panel 5 – Zarządzanie

  • „Wprowadzanie usług zwiększających rentowność obiektu pływackiego” – Anita Wiczyńska, Aquapark Wągrowiec.
  • „Bezpieczeństwo refinansowania poprzez zarządzanie marketingowe basenem, centrum wodnym i pływalnią” – Zbigniew Kowalski, K&P Consulting.

Porady ekspertów

Podczas forum można było zasięgnąć porad specjalistów, którzy udzielali indywidualnych, praktycznych i cennych wskazówek. Swoją radą służyli również przedstawiciele firm wykonawczych i producenci technologii basenowych. Oprócz części oficjalnej – nie zabrakło również dyskusji i rozmów kuluarowych.

Dziękujemy i zapraszamy już za rok

[/two_third]

[one_third last=”yes”]

Chcielibyśmy podziękować wszystkim prelegentom i uczestnikom
I Krajowego Forum Basenowego Pool-Tech 2010.

Dziękujemy również za tak wiele pozytywnych recenzji z Państwa strony. Poniżej kilka z nich:

Krzysztof Stolarek,
dyrektor MOSiR w Knurowie

„Temat – Oszczędność energii elektrycznej i ciepła w halach basenowych – przedstawiony przez firmę Menerga jest nam bardzo dobrze znany z okresu 4-letniej eksploatacji. Gorąco polecam tę firmę przyszłym inwestorom – jakość równa się cenie i odwrotnie. Poza tym brak uciążliwości i bardzo mała usterkowość systemów tej firmy to duży atut. Jednym z najlepszych wystąpień był wykład Władysława Sobiecha – Ekonomiczne rozwiązania budowy i modernizacji pływalni oraz kąpielisk publicznych. Jest to osoba, która chce budować realne i nowatorskie obiekty za przyzwoitą cenę w maksymalnie wysokim standardzie.”

Katarzyna Bryda-Mazur,
Specjalista ds. marketingu i administracji MOSiR w Bystrzycy

„Dla mnie bardzo interesujący, bo przydatny w mojej pracy, okazał się temat – Wprowadzanie usług zwiększających rentowność obiektu pływackiego. Poza tym zagadnienia z nim związane zostały przekazane w sposób klarowny i ciekawy. Warto też zwrócić uwagę na nienaganną organizację – ścisłe pilnowanie harmonogramu, bardzo dobry catering, czytelne oznaczenia w budynku i miłą obsługę.”

Wojciech Kubacki,
dyrektor OSR w Zabierzowie

„Bezpieczeństwo refinansowania poprzez zarządzanie marketingowe basenem, centrum wodnym i pływalnią – rewelacyjny wykład – szkoda, że tak krótki. To należy powtórzyć!!!”

Ponieważ tematyka ekonomiki jest coraz ważniejsza dla inwestorów a forum cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem – redakcja magazynu „Pływalnie i baseny” już dziś zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej – II edycji Krajowego Forum Basenowego. O dokładnym terminie poinformujemy na łamach naszego magazynu, a także na naszej stronie www.plywalnieibaseny.pl.

Serdecznie zapraszamy!

[/one_third]