X Ogólnopolskie Forum FIRIS
dla Zarządców i Administratorów obiektów sportowo-rekreacyjnych

6-8 października 2021
Nosalowy Dwór Resort & SPA****, Zakopane

Dlaczego organizujemy Forum FIRIS?

Szanowni Państwo

Już po raz X, serdecznie zapraszamy na konferencję adresowaną do kadry zarządzającej infrastrukturą sportową w Polsce. Każdy rok dostarczał nam mnóstwa nowych tematów wiodących, które staraliśmy się uwzględnić w programie Forum FIRIS. Kiedy zaczęliśmy planowanie tegorocznej agendy, okazało się, że doświadczenia pandemiczne pozwoliłby na organizację samodzielnej konferencji pod hasłem: „Pandemia i co dalej? ”.

Jednak uznaliśmy, że po pierwsze, warto z tego okresu wyciągać wnioski na przyszłość aby zminimalizować ryzyka odnajdywania się w tak zmiennej rzeczywistości, a po drugie, że skoro przyszłość jest tak niestabilna, to trzeba próbować sytuacje te okiełznać i wykorzystać na potrzeby dalszego rozwoju kompetencji menedżerskich. Takim podejściem staraliśmy się sprowadzić do wspólnego mianownika wszystkie dyskusje problemowe poruszane przez Was
na grupie dyskusyjnej oraz podczas onlinowych spotkań roboczych i livestreamów.
I właśnie takie podejście proponujemy w tegorocznym programie Forum FIRIS.

Zapraszamy do Zakopanego w dniach 6–8.10.2021.
Do zobaczenia pod Tatrami!

Praktycy w zarządzaniu polecają

L

Posiadanie wiedzy jest kapitałem, dzielenie się wiedzą jest dobrodziejstwem, Forum FIRIS jest miejscem wymiany doświadczeń praktyków zarządzających infrastrukturą sportową. Jako wieloletni dyrektor Ośrodka Sportu w Gdańsku uważam że uczestnicząc w tych spotkaniach dużo daję, ale i dużo zyskuję. FIRIS to nie tylko prelekcje fachowców z poszczególnych dziedzin związanych ze sportem, to przede wszystkim platforma wymiany doświadczeń ludzi zainteresowanych rozwojem sportu w Polsce.

Leszek Paszkowski
Dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu

a

Jako nowy dyrektor OSiR, borykałam się z różnego rodzaju problemami, specyficznymi dla branży sportowo- rekreacyjnej. Udział w Forum FIRIS dla Zarządców i Administratorów obiektów sportowo-rekreacyjnych w Polsce – corocznym spotkaniu menedżerów infrastruktury sportowej, zorganizowanym w październiku 2020 r. w Olsztynie, był dla mnie niezwykłym przeżyciem zawodowym, ale przede wszystkim początkiem owocnej współpracy nie tylko z FIRIS, lecz również z osobami działającymi w naszej branży z terenu całej Polski. W moim przypadku, z uwagi na planowaną budowę boiska z nawierzchni sztucznej, bardzo pomocny był temat budowy oraz konserwacji boisk sztucznych podjęty na grupie Forum FIRIS na Facebook’u, który doczekał się nawet osobnego livestream’u na kanale FIRIS TV na YouTub. Wzajemna pomoc jest bezcenna, a to właśnie umożliwia nam FIRIS. Jak wspomniałam w jednym z licznych moich postów: „Chyba nie mogę żyć bez FIRIS!” Gorąco zachęcam do współpracy z FIRIS.

Barbara Burzyńska
Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniatowej

c

Uczestniczyłem we wszystkich dotychczasowych edycjach Forum. Dziękuję i gratuluję organizatorom za pomysł oraz realizację przedsięwzięcia na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i merytorycznym. Od 15 lat jestem dyrektorem MOSiR zatrudniającym ponad 50 osób, ale coroczna możliwość spotkań, rozmów, wymiany doświadczeń i udział w specjalistycznych konferencjach jest dla mnie bardzo cenny. Dzięki Forum poznałem wielu wspaniałych ludzi z naszej branży, z którymi utrzymuję stały kontakt wymieniając się swoimi doświadczeniami. Uważam, że szczególnie teraz w okresie pandemii, zmian wielu przepisów i norm udział w tego typu wydarzeniach powinien być wręcz obowiązkiem dla każdego zarządcy czy administratora infrastruktury sportowej.

Jerzy Hałka
Dyrektor Miejskiego Ośrodka i Rekreacji w Łańcucie

Filmowe relacje z poprzednich Forum FIRIS:

IX edycja 2020 Olsztyn:

VIII edycja 2019 Łódź:

VII edycja 2018 Kołobrzeg:

Zarys programowy:

I dzień 6.10.2021 (środa)

sesja przedobiadowa
II Forum dla Samorządów
Pływanie jako dyscyplina sportu, plany rozwoju.
Efektywna współpraca samorządu ze środowiskiem sportowym.
Czy warto inwestować w rozwój infrastruktury sportowej?
Partnerstwo Publiczno Prywatne – przykłady.
Jak rozsądnie stosować tzw. ustawę o dostępności.

sesja poobiadowa
X Forum FIRIS
Zagadnienia z prawa pracy w OSiR.
Ochrona danych osobowych – jak nie zwariować.
Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją – czy warto wdrożyć w OSiR?
kolacja „Bez krawata”

II dzień 7.10.2021 (czwartek)

sesja przedobiadowa
Debata o rozwoju infrastruktury sportowej w Polsce.
Jak chronić się przed globalnymi zagrożeniami – wnioski po pandemii.
Prawo Zamówień Publicznych w praktyce.

sesja poobiadowa
Ring tematyczny: Problematyka współpracy klubu sportowego z zarządcą infrastruktury.
Zarządzanie aquaparkiem – technologia i marketing.
kolacja

III dzień 8.10.2021 (piątek)


sesja przedobiadowa
Innowacje w sporcie
Mały może więcej…
Efektywna modernizacja pływalni
Zakończenie Forum
obiad

Program X Forum FIRIS

Zgłoszenie online dla Samorządu

Oferta online Forum FIRIS

Formularz zamówienia online

Informacje praktyczne:

3 dni szkoleniowe, ponad 20 godzin zajęć, 20 prelegentów.
Dedykowany panel dla samorządu.

Termin: 6-8.10.2021

Miejsce: Zakopane, Nosalowy Dwór Resort & SPA **** 

udział w X Forum FIRIS to poza merytorycznym programem także: oferta pobytowa dostosowana do oczekiwań uczestników, pełne wyżywienie, działania integracyjne oraz potwierdzenie uczestnictwa w formie certyfikatu.

Parę zdań o Organizatorze:

Instytut Rozwoju Infrastruktury Sportowej powstał aby tworzyć stałą platformę współpracy i wymiany doświadczeń między menedżerami zarządzającymi ośrodkami i centrami sportu w Polsce. Misją Instytutu jest działanie na rzecz rozwoju i wspierania podnoszenia poziomu wiedzy o zarządzaniu obiektami sportowymi i rekreacyjnymi w Polsce. Ważne jest także to, że sami jesteśmy „z branży”, co ma znaczenie dla rozumienia specyficznych problemów środowiska.

NASZE WIDEO LIVESTREAM

Jak radzimy sobie z odmrażaniem obiektów sportowych

Pierwsza w Polsce pływalnia pasywna – od podszewki

Partnerzy i współpraca: